Google+
انجام کارهای دانشی، افتخار ماست
مشاوره آموزش انجام پایان نامه

پروژه‌های کسر خدمت


دانش آموختگان و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری علاقمند به اجرای پروژه برای نیروهای مسلح می‌توانند مطابق دستورالعمل مربوطه، ضمن انجام پروژه، از مزیت کاهش خدمت سربازی نیز بهرمند شوند. برای دریافت دستورالعمل بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اینجا (1.pdf) کلیک کنید.
پروژه های کسر خدمت را فقط دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و یا فارغ التحصیلان می‌توانند اخذ نمایند. این پروژه‌ها می بایست حتما از مراکز نظامی مورد تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح باشد. لازم به ذکر است بنیاد نخبگان نیروهای مسلح زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح بوده و ارتباطی با بنیاد ملی نخبگان ندارد. البته بنیاد ملی نخبگان (واقع در خیابان آزادی) نیز برای دانشجویان و دانش آموختگانی که دارای شرایط نخبگی (مدال المپیاد، رتبه کنکور و ..) باشند تسهیلاتی در زمینه خدمت سربازی ارائه می‌کند؛ اما با توجه به دامنه وسیع پروژه های سربازی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، در اینجا صرفا به معرفی و تشریح مراحل کسر خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح می پردازیم. برای اطلاع از آیین‌نامه ارائه تسهیلات خدمت نظام وظیفه بنياد ملي نخبگان اینجا (2.pdf) کلیک کنید.

مراحل اخذ پروژه کسرخدمت
1- مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح واقع در صیاد شیرازی وارائه مدارک موردنیاز که شامل عکس3*4 گواهی اشتغال به تحصیل ورزومه و.... بعد سازمان نخبگان نیروهای مسلح شمارا به یکی از مراکز نظامی معرفی می کند و نامه‌ای به شما خواهد داد که شما با در دست داشتن آن نامه به مرکز مورد نظر مراجعه می‌کنید و آنها به شما موضوعی خواهند داد البته خود شما هم می‌توانید موضوع پیشنهاد دهید ولی باید حتما انها تایید کنند. اگر سازمان برای شما پروژه تعریف نکرد حتما از انها بخواهید نامه عدم نیاز را به شما بدهند تا بتوانید به سازمان دیگری مراجعه کنید. حتما در این مرحله درباره‌ی کسری خدمتی که روی پروژه به شما می‌دهند وزمان انجام کار صحبت کنید.
2- مراجعه حضوری به یک سازمان نظامی مورد تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تفافهم بر سر انجام پروژه؛ البته باید آن سازمان نظامی برای شما اقدام به تشکیل پروژه بکند. مزایای این روش این است که حق انتخاب کاملا با شماست شما چند سازمان می‌روید وسازمانی که به نظر شما بهتر است وموضوع کارتان نزدیک به دانش شما است را انتخاب می‌کنید. اما باید خیلی حواستان جمع باشد چون در مواردی دیده شده که دانشجو کلی کار انجام داده اما اصلا پروژه مورد تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح نبوده است!

میزان کسری خدمت
دو نوع پروژه در کسری خدمت وجود دارد. اول این که شما پروژه ساخت یا تحقیقاتی سنگین برداشته‌اید و بالای شش ماه کسری می‌خواهید دوم این که شما کمتر از شش ماه کسری برای پروژه‌ی خود می‌خواهید.
در مورد اولی داوری سخت است و باید مراحل خاص خود را طی کند تا تایید شود اما پروژه‌های زیر را ندارد و سریع‌تر تصویب می‌شود. خیلی‌ها معتقدند انجام چند پروژه زیر شش ماه بهتر از انجام یک پروژه بالای شش ماه است.

3- کسری خدمت با استفاده از پایان نامه:
اگر پایان نامه شما کاربرد نظامی داشته باشد می‌توانید پایان نامه را همراه با سی دی آن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح تحویل داده و انها پایان نامه شما را برای داوری به یکی از مراکز نظامی مربوط می‌فرستند. آن‌ها نیز نظر خود را راجع به میزان کسری خدمت برای سازمان می‌فرستند. درنظر داشته باشید که درحال حاضر بیش از 12ماه کسری خدمت نمی‌دهند حتی اگر 20 پروژه انجام بدهید.

آدرس، تلفن و ساعات مراجعه به بنیاد

آدرس: بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، پایین‌تر از رسالت ، پادگان شهید خلیل زاده، بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
تلفن دبیرخانه بنیاد نخبگان نیروهای مسلح: نخبگان ۸۱۹۹۲۷۸۶- ۰۲۱، کسر خدمت ۸۱۹۹۲۷۸۵- ۰۲۱
ساعات مراجعه حضوری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، همه روزه ۷ تا ۱۱ صبح، ارائه کارت ملی برای ورود الزامی می‌باشد.

مدارک لازم جهت مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح برای اخذ پروژه کسر خدمت
۱- اصل و 3 کپی از کل صفحات شناسنامه
۲- اصل و 3 کپی از کارت ملی
۳- سه قطعه عکس
۴- کپی آخرین مدرک تحصیلی
۵- رزومه فارسی حداکثر در پنج صفحه

برای درخواست انجام پروژه کسری خدمت، فرم ثبت سفارش پروژه کسری خدمت را تکمیل نمایید.