Google+
انجام کارهای دانشی، افتخار ماست
مشاوره آموزش انجام پایان نامه

طراحی گرافیک


گرافيک به بیان ساده در زمینه سرعت در انتقال مفهوم و جذابيت معني پيدا ميکند. يک طرح گرافيکي بايد پاسخگوي نشان هويت يک مجموعه با توجه به استراتژي بازار هدف و نوع هدف تعيين شده باشد. اين پاسخ حاصل تعامل بين اطلاعات داده شده به طراح و روند بررسي و طراحي براي آن اطلاعات توسط گرافيک ميباشد. بايد گفت در عصر حاضر گرافيک يک صنعت طراحي محسوب مي شود که بايد يک متخصص با توجه به پروسه و برنامه ريزي نوع طرح نسبت به آن اقدام نمايد. دپارتمان گرافیک دانشیاران شریف با سالها فعالیت در این زمینه آماده ارایه خدمات زیر است.

طراحی لوگو
لوگو در واقع نمادی تصویری، نوشتاری و یا تلفیقی از هر دوی اینها که وظیفه معرفی، شناسایی و تعیین هویت یک شرکت، سازمان و یا هر نوع مجموعه دیگری را بر عهده دارد. استفاده از لوگو یا نشانه تاریخچه ای دیرینه دارد، از هزاران سال پیش تا کنون، نشانه هایی وجود داشته اند که به صورتی نمادگونه روی نقاط مختلفی همچون پرچم ها، کوزه های سفالین، کالاها و محصولات روزمره قرار می گرفتند تا مبین هویت یک کشور، مجموعه و یا عملکر یک فرد باشند و با خلاصه سازی در فرآیند معناسازی و هویت آفرینی نقش به سزایی در توسعه تجارت، فرهنگ و جوامع ایفا کرده اند. در دنیای امروز با گسترش شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و موسسات غیر انتفاعی و دولتی این نیاز بیش از پیش احساس شده، با توسعه و پیشرفت دانش طراحی گرافیک، طراحی لوگو نیز تبدیل به فعالیت تخصصی و سازمان دهی شده ای شده گردیده و برای انجام آن باید مسائلی چون روانشناسی، رنگ شناسی، مباحث مرتبط با حوزه چاپ و طراحی گرافیک و زیبایی شناسی و یا بازارشناسی را در نظر گرفت که این امر حساسیت و اهمیت این موضوع را می رساند.

طراحی ست اوراق اداری
به مجموعه ای از اوراق یا اسنادی که در امور اداری و پرسنلی یک کمپانی یا سازمان جهت فعالیت های رسمی، غیر رسمی و یا تبلیغاتی، استفاده می گردد، اوراق اداری می گویند. این اوراق اغلب شامل، سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه و یادداشت می شود، البته موارد دیگری نیز مانند فلش کارت ها، کارت های اعتباری،کارت های پرسنلی، پوشه، فاکتور و ... وجود دارد. که در مجموعه اوراق اداری آورده می شود، اما به دلیل عمومی نبودن، زیاد به آنها پرداخته نمی شود. از آنجا که بنا بر دلایلی همچون زیبایی شناختی، هماهنگی و یکپارچگی هویت سازمانی، بهتر است این اوراق شبیه و متناسب با یکدیگر چاپ شوند به همین دلیل به آنها اصطلاحاً اوراق گفته می شود. طراحی این اوراق باید با توجه به رنگ سازمانی، فعالیت مجموعه موردنظر و ویژگی های آن و نیز تعداد رنگ های سفارش شده ( که در هنگام طراحی و خروجی گرفتن تاثیر گذار است) انجام پذیرد.

طراحی بروشور
یکی از روشهای بسیار موثر و کار آمد در خصوص معرفی محصولات و خدمات به مشتریان،طراحی بروشور است. بروشورها به تجار و بازاریاب ها کمک می کنند تا اهداف خود را دنبال و به آن ها دست پیدا کنند. بروشور تاثیر گذار و گویا از مولفه هایی است که می تواند احتمال انتخاب شما توسط مشتری را افزایش دهد. اساسا طراحی بروشور شکل انتقال اطلاعات را جذاب و خوش آیند می کند. اگر شما اطلاعات راجع محصول تان را بدون یک بروشور با طراحی حرفه ای و مناسب ارائه کنید نه تنها تاثیر خاص و موثری ندارد بلکه با بی میلی افراد روبرو می شود. بنا بر سایز و شکل صفحات، بروشورها انواع مختلفی دارند. متداول ترین بروشورها عبارتند از: بروشور دو لت ،بروشورهای سه لت ،بروشورهای Gate-fold (ضمیمه) ،بروشور Z-fold. برای تجار و صاحبان مشاغل مهم است که یک بروشور با طراحی مناسب انتخاب کنند که با اطلاعات مربوط به محصول یا نوع خدمت رسانی که انجام می دهند مطابقت داشته باشد.

طراحی پوستر
پوستر یک اثر چاپ و تکثیر شده از یک رویداد یا واقعه خاص می باشد که جهت اطلاع رسانی برای قشر خاصی از جامعه ارائه می شود. برای پوستر عناوین دیگری همچون اعلان (در زبان فارسی)، آفیش و یا پلاکات را نیز به کار برده اند. کاربرد اصلی پوسترها اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط با مخاطب در مناطقی خاص است. عموما آنها بر روی سطوحی مسطح مانند دیوار، تابلوهای تبلیغاتی و یا دیگر سطوح شهری و مناطقی پر رفت و آمد چسبانده می شوند تا مخاطب با مشاهده آنها جلب شود، پیام پوستر را دریافت کند. بدین طریق فرآیند انتقال پیام با صرف هزینه ای اندک ( در مقایسه با سایر رسانه ها)برای تعداد زیادی مخاطب انجام می شود. پوسترها صفحات کاغذی در ابعاد تقریبا بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند. پوسترهای معمولی نقاشی ن و نوشته تشکیل شده‌اند اما ممکن است یک پوستر دارای نقاشی محض یا نوشته تنها باشد. پوسترها ممکن است برای جلب توجه و یا اطلاع رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند. اهداف پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد و یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می‌شود.در طراحی پوستر، نکات متعددی وجود دارد. استفاده از المانهای فونت و فرم و رنگ با آن شیوه که در مبحث عناصر تشکیل دهنده پوستر به آن اشاره کردیم، قانون و قاعده بی قید و شرط برای طراحی پوستر نیست و موقعیت و خلاقیت طراح است که فرم، شکل، رنگ و فونت و در نهایت تصاویر را کنار هم می چیند. بهتر است قبل از هرچیز به طرح های ساختار شکنانه نیز فکر کنید. زیرا ساختارشکنی، در بیشتر موارد، پویایی را نشان می دهد و نشان می دهد در پشت طراحی شما تفکری سوای قوانین و قواعد تکراری و کلیشه ای وجود دارد.همیشه زیبایی، در شلوغی و تصاویر زیاد نمی باشد. گاهی زیبایی در سادگی خلاصه می شود و باید به سادگی بیشتر فکر کرد. زیرا مفاهیم بصری در تصاویر ساده تر، زودتر و سریعتر، راحت تر و مستقیم تر منتقل می شوند و همیشه تاثیر گذاری در انتقال سریع مفهوم میباشد. چون پوستر یک وسیله تبلیغاتی است بنابراین پیام آن نباید مبهم باشد و برداشت های متفاوتی از آن شود. این موضوع به اثر بخشی پوستر ضربه وارد میکند.برای طراحی پوستر هیچ قاعده و قانون حتمی وجود ندارد. البته معتقدیم اصولا در طراحی گرافیکی، قانونی مشخصی وجود ندارد. طراح گرافیک از محدود شدن بیزار است و دوست دارد حرف اول و آخر، خلاقیت و ایده های او باشد و این، یک اثر گرافیکی را قانونمند و هدفمند می سازد. پس الهام بخش اندیشه و ایده های خلاقانه خود باشید تا طرح زیبا و تاثیر گذاری را بر صفحه طراحی خود خلق نمایید.

طراحی بسته بندی
همانطور که می دانید طراحی بسته بندی تاثیر بسزایی در انتخاب محصول توسط مشتریان دارد زیرا در نگاه اول هر چه خلاقیت بیشتری در طراحی و رنگ بندی متناسب با محصول به کار رود مخصوصا در خصوص مواد غذایی فروش بیشتری برای محصول در پی خواهد داشت. طراحی بسته بندی هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری ، انبارش ، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است. وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است.بسته بندی با برچسب های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گامهای مهمی در تدوین استانداردهای بسته بندی و مشخصات فنی آن برداشته اند.
اهداف طراحی بسته بندی ،محافظت فیزیکی،لایه و مانع محافظتی،اطلاع رسانی،بازاریابی و سهولت میباشد. بسته بندی اولیه معمولاً کوچکترین واحد توزیع یا بکارگیری است و اولین لایه در بر گیرنده محصول است که در تماس مستقیم با محصول می‌باشد و آنرا در بر می‌گیرد بسته بندی ثانویه بیرون از بسته بندی اولیه‌است می‌تواند برای گروه بندی کردن بسته‌های اولیه باشد و بسته بندی سوم برای حمل در کشتی و توزیع عمده بکار گرفته می‌شود.این سه نوع بسته بندی به عنوان راهنمای کلی ارائه شد، رده بندی‌های زیر می‌تواند مثالی از انواع بسته بندی و ساختارهای آن باشد: روکش دار بطری ها، محافظ‌های بادکنکی ، قوطی ها، پاکت، کیف‌های پلاستیکی، بسته پوست، پیچیدنی ها، جعبه ها، کارتن ها و کارتن پلاست ها، بسته‌های کوچک مقوایی، حمل کننده‌های چرخ دار، کانتینر حجیم میانی، کانتینر.

از دیگر خدمات ارایه شده توسط دانشیاران شریف در زمینه طراحی گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•  مشاوره و طراحی خلاق گرافیک، تبلیغات، چاپ و وب
•  طراحی لوگو، آرم، نشانه، پیکتوگرام و تایپو گرافی
•  طراحی و چاپ انواع کاتالوگ، بروشور، فلدر، پوستر و اوراق اداری و عکاسی تبلیغاتی از محصولات و … جهت استفاده در کاتالوگ، پوستر، بروشور، وب سایت و …
•  طراحی، اجرای کامل و به روز رسانی وبسایت‌های دینامیک و استاتیک (شخصی، تجاری و آموزشی) و طراحی بنرها و تبلیغات اینترنتی
•  طراحی و اجرای بسته بندی متنوع و خلاق
•  خدمات نظارت بر چاپ و کلیه خدمات پس از چاپ (افست و دیجیتال)
•  طراحی جلد و صفحه آرایی کتاب و مجلات
•  طراحی حرفه ای و اجرای وکتورها و شخصیت های تبلیغاتی و گرافیکی

برای درخواست انجام پروژه طراحی گرافیک، فرم ثبت سفارش پروژه طراحی گرافیک را تکمیل نمایید.